Specjaliści Ricoh od wielu lat projektują rozwiązania podnoszące standard ochrony informacji. Drukarki producenta już od 20 lat mają funkcję bezpiecznego nadpisywania danych na dysku twardym, a urządzenia MFP standardowo zapewniają dostęp do szeregu opcji podnoszących poziom bezpieczeństwa dokumentów. Są to m.in. skanowanie do pliku PDF zabezpieczonego hasłem, PDF z cyfrowym podpisem, bezpieczny wydruk, kontrola nieautoryzowanej kopii, szyfrowanie danych dyskowych i połączeń.

Urządzenia Ricoh zapewniają nie tylko wysoki standard ochrony danych. Można je też w pełni zintegrować z funkcjonującymi w firmie systemami obiegu dokumentów i ich archiwizacji. Są wyposażone również w bogaty pakiet funkcji ułatwiających pracę z dokumentem oraz podnoszących intuicyjność ich obsługi. Producent oferuje też szeroki pakiet aplikacji zapewniających bezpieczne korzystanie z dokumentów i ich współużytkowanie oraz archiwizację.

Daniel Gajkowski
Product Manager, Ricoh

Klienci cały czas inwestują w tworzenie wydajnej infrastruktury do zarządzania dokumentami. Szukają rozwiązań, które pomogą im sprawnie korzystać z informacji, współużytkować dokumenty i uzyskiwać bezpieczny dostęp do nich poza biurem. Z innowacyjnym urządzeniem drukującym związana może być szeroka gama usług dotyczących zarządzania, bezpieczeństwa i dostępu do dokumentów. To ogromna szansa na rozwój. Współpraca z partnerem biznesowym, który systematycznie rozbudowuje ofertę, przekłada się na nowe możliwości dla resellerów i integratorów. Szczególnie że inwestycja w nowoczesną infrastrukturę staje się dla współczesnych firm koniecznością.