Punkty dostępowe z serii Omada zapewniają stworzenie jednolitej sieci bezprzewodowej na terenie całego obiektu. Niezależnie czy goście przebywają w hotelowym lobby, swoim pokoju na jednym z pięter, czy w ogródku restauracji, mają dostęp do sieci o tych samych parametrach, bez konieczności ponownego logowania. Sprzęt przemieszczającego się użytkownika automatycznie jest przełączany do punktu dostępowego o najsilniejszym sygnale. Dołączone oprogramowanie umożliwia m.in. monitoring w czasie rzeczywistym, graficzną analizę ruchu w sieci i jednoczesną aktualizację oprogramowania na wielu urządzeniach.

W ofercie TP-Link znajdują się również zewnętrzne punkty dostępowe z rodziny Omada odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki nim bez problemu można zagwarantować zasięg sieci na całym terenie obiektu, także w miejscu na ognisko, na placu zabaw i polu golfowym.

 

Wirtualne sieci

Punkty dostępowe TP-Link Omada zapewniają administratorowi stworzenie nawet 16 wirtualnych, logicznie odseparowanych od siebie sieci Wi-Fi: osobnych dla gości i różnych grup pracowników. Rozwiązanie to znacząco zwiększa bezpieczeństwo, gdyż uniemożliwia osobom niepożądanym dostęp do wrażliwych danych przechowywanych w zasobach podłączonych do sieci dla pracowników.

Administratorzy mogą wymusić uwierzytelnianie użytkowników sieci Wi-Fi przez stronę powitalną (captive portal). Metoda ta wymaga od gościa wykonania określonych działań w celu uzyskania dostępu do sieci (takich jak zatwierdzenie warunków użytkowania lub zalogowanie się do systemu). Ich uprawnienia są następnie weryfikowane przez odpowiedni serwer lub bazę danych.

Robert Gawroński

SMB Channel Manager, TP-Link

Wielu integratorów decyduje się – szczególnie w mniejszych hotelach czy pensjonatach – na instalację sprzętu klasy SOHO. Tymczasem takie urządzenia jak routery i repeatery nie sprawdzają się na dużych powierzchniach – nie zapewnią takiej wydajności i funkcjonalności jak rozwiązania biznesowe, np. punkty dostępowe TP-Link z serii Omada EAP. Wystarczy zaproponować klientom wdrożenie niewiele droższych urządzeń, takich jak EAP110/115-Wall, aby zapewnić im znacznie większy komfort zarządzania całą infrastrukturą oraz zwiększyć ich poziom zadowolenia.