Dla najmniejszych podmiotów producent przygotował rodzinę małych, gigabitowych przełączników z serii Easy Smart. Składają się na nią urządzenia 5-, 8-, 16- i 24-portowe, m.in. TL-SG108E, TL-SG1016DE i TL-SG1024DE. Bezpieczeństwo zasobów w sieci zapewnia opcja podzielenia jej na wirtualne segmenty (802.1Q VLAN). Przełączniki mają także funkcje ułatwiające administratorom monitorowanie ruchu sieciowego (np. mirrorowanie portów, zapobieganie pętlom) oraz diagnostyki stanu kabli. Natomiast dzięki mechanizmowi Quality of  Service dla każdego portu i tagowaniu 802.1P można utrzymywać najwyższą przepustowość dla najważniejszych połączeń w firmowej sieci. Uzupełnieniem serii są przełączniki PoE, np. TL-SG108PE oraz TL-SG1016PE, służące do zasilania takich urządzeń jak kamery, telefony IP czy punkty dostępowe.

Do budowy sieci bezprzewodowych w małych firmach świetnie nadają się punkty dostępowe Omada EAP115, pracujące w standardzie 802.11n (300 Mb/s). Wyposażono je w funkcję Multi-SSID zapewniającą tworzenie podsieci (powiązanych z VLAN) dla różnych grup użytkowników (administratorów, pracowników, gości). Zarządzanie punktami dostępowymi EAP115 odbywa się na dwa sposoby: za pomocą bezpłatnego oprogramowania EAP Controller lub sprzętowego kontrolera Omada Cloud OC200.

Urządzenia Omada zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować korzystanie z sieci dużej liczbie użytkowników znajdujących się na rozległym obszarze bez problemów ze stabilnością, typowych dla często stosowanych w firmach domowych routerów. Dlatego rekomendowane są do pracy w hotelach, sklepach, szkołach, restauracjach itp. Z łatwością można je zamontować na ścianie lub suficie, a dzięki zgodności ze standardem PoE nie trzeba  prowadzić kabli zasilających.

Uwierzytelnianie użytkowników w sieci bezprzewodowej udostępnianej przez EAP115 może odbywać się przez stronę powitalną. Aby użytkownik uzyskał dostęp do sieci, musi wykonać wymagane działania – zatwierdzić warunki jej użytkowania, podać kod SMS lub zalogować się do systemu za pomocą danych udostępnionych przez uprawnionego pracownika. Może korzystać z sieci po zweryfikowaniu tych działań przez odpowiedni serwer lub bazę danych przygotowaną przez administratora sieci.