Dni, kiedy pracownicy przychodzili do biura i przez osiem godzin na służbowym sprzęcie wykonywali swoje zadania, przechodzą właśnie do przeszłości. Dzisiaj chcą pracować w różnych lokalizacjach – w siedzibie klienta, hotelu, lotnisku czy domu. Co więcej, swoją pracę chcą wykonywać na różnych urządzeniach, zarówno prywatnych, jak też publicznie dostępnych.

Dziś BYOD przestaje być trendem, a staje się codziennością. Jednak umożliwienie pracy na prywatnych urządzeniach to dopiero początek. Kolejnym etapem jest kwestia zapewnienia bezpiecznego, szybkiego i nieprzerwanego dostępu do aplikacji i firmowych danych, aby wszyscy zatrudnieni mogli wykonywać swoje zadania efektywnie i nie narażali firmy na ewentualny wyciek danych.

Dostarczanie pracownikom wirtualnych desktopów, aplikacji i danych, jak też zarządzanie urządzeniami mobilnymi, narzędzia do synchronizacji i współdzielenia firmowych plików oraz technologię optymalizacji sieci umożliwia oferowany przez Citrix pakiet Workspace Suite. Jest on spełnieniem założeń szerszej koncepcji Software-Defined Workplace, czyli miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, a nie określoną lokalizację. Zgodnie z ideą SDW oparta na oprogramowaniu inteligentna warstwa wirtualizująca i zarządzająca ma zapewnić pracownikom jak największą swobodę działania, eliminując jak najwięcej ograniczeń operacyjnych, ale też gwarantując pełne bezpieczeństwo.

Krzysztof Celmer

dyrektor zarządzający polskiego oddziału Citrix

Praca mobilna i model BYOD niosą ze sobą wiele korzyści biznesowych. Z perspektywy pracownika zapewniają większe zadowolenie, co przekłada się na zwiększenie efektywności jego pracy. Z kolei dla organizacji oznaczają łatwiejsze zarządzanie środowiskiem IT oraz spadek liczby zgłoszeń do działu wsparcia. W Citrix dysponujemy kompletną pulą rozwiązań, które pozwalają budować tego rodzaju mobilne, efektywne i bezpieczne przestrzenie do pracy.