Bezpieczeństwo, jak przekonuje krakowski VAD, to podstawa funkcjonowania każdej organizacji, a tym samym dobry biznes zarówno dla dystrybutora, jak i jego partnerów. Wychodząc z takiego założenia Bakotech skupia się na zabezpieczaniu systemów informatycznych i zapewnianiu wglądu w procesy przetwarzania informacji.

Konferencja IT SEC 2018 była okazją do przedstawienia partnerom wiodących w ofercie produktów. Przy czym warto zwrócić uwagę, że podczas tegorocznej edycji zadbano o to, by każdej prezentacji towarzyszyła demonstracja “na żywo” działania rozwiązań. Konferencji towarzyszyły spotkania z przedstawicielami producentów i wymiana doświadczeń z innymi partnerami krakowskiego dystrybutora. Uczestnicy poznali też najnowsze nabytki w portfolio i dalsze kierunki rozwoju Bakotechu. W tym kontekście firma mocno stawia na usługi w obszarze bezpieczeństwa (poprzez spółkę zależną Ceesoft) oraz rozpoczyna działalność szkoleniową (w ramach nowego centrum kompetencyjnego ADIT).

Ponieważ podstawą bezpieczeństwa sieci pozostają wielofunkcyjne firewalle, w portfolio dystrybutora mocną pozycję mają rozwiązania firmy Watchguard. Chronią one sieci LAN oraz punkty dostępowe WiFi wykorzystując wielowarstwowe mechanizmy platformy UTM. Zaprojektowane z myślą o mniejszych i średnich organizacjach oraz rozproszonych przedsiębiorstwach mają dostarczać klientom funkcjonalności znane z rozwiązań klasy enterprise.

Ochronę urządzeń końcowych reprezentuje w ofercie oprogramowania Webroot, które – jak przekonuje dystrybutor – nie powinno być traktowane jako jeden z wielu dostępnych na rynku antywirusów. Połączenie lokalnego agenta z możliwościami usługi threat intelligence z chmury Brightcloud.com ma gwarantować bezpieczeństwo przy wyjątkowo małym obciążeniu zasobów systemowych.

Wszyscy klienci, bez względu na branżę i rozmiar, zmagają się z zalewem niechcianej poczty (która jest także narzędziem phishingu) oraz problemem z pracownikami, którzy godzinami korzystają z Facebooka i innych serwisów internetowych, bez związku z wykonywaną pracą. Kontrolę prowadzącą do zwiększenia produktywności i bezpieczeństwa zapewniają produkty firmy Titan HQ, takie jak SpamTitan i WebTitan.

Systematycznie rośnie znaczenie ochrony przed wyciekiem danych (DLP) w ofercie Bakotechu (na co wpływ ma m.in. RODO). Dystrybutor szczyci się posiadaniem w swoim portfolio rozwiązań dwóch producentów ujętych w dotyczącym DPL Magicznym kwadracie Gartnera. Digital Guardian z bardzo zaawansowanym wielowarstwowym produktem to lider tego rynku, a uznany przez Garnera za „niszowego gracza” CoSoSys zapewnia nieskomplikowaną do wdrożenia ochronę, która zapewnia podstawowe mechanizmy DPL (m.in. kontrolę portów USB i urządzeń mobilnych).

Zdaniem dystrybutora partnerzy powinni się szczególnie zainteresować rozwiązaniem AlienVault Unified Security Management (USM), które do funkcjonalności tradycyjnego systemu SIEM dokłada wiele dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, zintegrowanych w jednej platformie. Przy tym łatwej w użytkowaniu i wdrożeniu, więc dobrze wpasowującej się w potrzeby średnich organizacji z ograniczonym budżetem i zasobami.

Nowością w portfolio jest m.in. Correro – rozwiązanie chroniące przed atakami DDoS, powszechnie wykorzystywanymi przez cyberprzestępców do przeciążania i blokowania działania sieci nieprzygotowanych do obrony. W formie appliance Correro może być stosowane przez klientów jako samodzielne zabezpieczenie bądź łączone z innymi mechanizmami anty-DDoS stosowanymi przez dostawców Internetu.

IT SEC 2018 zakończyło wręczenie nagród wyróżniającym się w roku 2017 partnerom

Galeria zdjęć z IT SEC 2018