Oferta dystrybutora zmieniła się w ostatnim czasie, bo zmniejszono nacisk na sprzedaż oprogramowania, które Sławomir Karpiński, Channel Manager w Connect Distribution, określa jako „pudełkowe”. Wspólne doświadczenia warszawskiego dostawcy z partnerami pokazują, że grupa resellerów z tego typu ofertą wciąż maleje. Producenci coraz częściej albo sprzedają swój software bezpośrednio, albo sprowadzają pośrednika do roli firmy wyłącznie przetwarzającej zamówienia. Takiej, która nie może dodać od siebie niczego w relacji z klientami. Ogranicza się tym samym także rolę dystrybutora.

 
Dlatego Connect Distribution zdecydował się na większą koncentrację na rozwiązaniach zarówno programowych, jak i sprzętowych, które wpasowują się w węższe, specjalistyczne nisze rynkowe. Swoją ofertę uporządkował, tworząc grupy produktowe w taki sposób, aby ułatwić partnerom o różnych specjalizacjach poruszanie się po niej. Dystrybutor za najbardziej rozwojowe uważa obecnie te grupy, które obejmują pamięci masowe, bezpieczeństwo i zarządzanie oraz wirtualizację z uwzględnieniem technologii „cienkiego klienta”. Są one bowiem adresowane do integratorów, a nie resellerów czy sklepów internetowych. Connect Distribution chce współpracować z integratorami w trybie projektowym, szukając dla nich rozwiązań odpowiadających konkretnym potrzebom klientów. Zamierza wspierać działania partnerów, proponując im np. łączenie posiadanych rozwiązań pamięci masowej w celu uzyskania wysokiej dostępności czy wymaganej przez klienta dużej wydajności przy minimalnych opóźnieniach.

Służą do tego m.in. prezentowane podczas spotkania macierze Nimble Storage – hybrydowe i all-flash. Amerykański producent stosuje w nich oprogramowanie wykorzystujące firmowe algorytmy, które optymalizują operacje zapisu i odczytu na poszczególnych typach nośników. Jak podkreślał podczas prezentacji Liam Jones, Account Executive w Nimble Storage, bardzo ważnym elementem jest zastosowana w pamięciach masowych producenta predykcyjna analityka, która usprawnia działanie macierzy, a jednocześnie ogranicza awarie.

Szansą na innowacyjny projekt dla integratorów ma być technologia SDS (Software Defined Storage) firmy DataCore, umożliwiająca wirtualizację i konsolidację zasobów pamięci masowej oraz zarządzanie nimi, niezależnie od ich producenta i architektury. Tym samym stanowi uzupełnienie i rozszerzenie najpopularniejszych rozwiązań z zakresu wirtualizacji, oferowanych przez VMware, Citrix i Microsoft. Sławomir Karpiński zwraca uwagę, że choć idea „software defined” jeszcze nie zdążyła zyskać uznania w oczach polskich przedsiębiorców (dość ostrożnie podchodzących do marketingowych nowinek), to SDS w wydaniu DataCore zostało sprawdzone i było z powodzeniem stosowane, zanim jeszcze zaczęło się mówić o infrastrukturze „definiowanej programowo”.

 
Spośród rozwiązań z kategorii bezpieczeństwa i zarządzania (wśród nich najważniejsze dla Connect Distribution pozostają produkty SonicWall) na spotkaniu z partnerami omówiono oprogramowanie firmy Ipswitch. Wspomaga ono administratorów IT w zapewnianiu kontroli i bezpieczeństwa transakcji biznesowych, aplikacji oraz całej infrastruktury. Zaprezentowano także rozwiązanie Acunetix do skanowania aplikacji internetowych, zaawansowanej analizy oraz wykrywania luk w zabezpieczeniach stron internetowych. 

Spotkanie Partnerów 2016 firmy Connect Distribution odbyło się 14 października w Klembowie k. Radzymina.