Tegoroczne wydarzenie było podzielone na dwie części. W pierwszej przedstawiciele Data Logic, Getac, Honeywell, Zebra Technologies opowiadali o najważniejszych trendach i nowościach technologicznych w branży. Z kolei najważniejszym punktem wieczornej części programu było rozdania nagród dla najlepszych partnerów z sektora DC/POS. 

Ingram Micro jest największym w Polsce, a także Europie dystrybutorem rozwiązań DC/POS i współpracuje nie tylko z liderami, lecz także wieloma mniejszymi dostawcami. Ilość procesów, urządzeń, a także przetwarzanych danych sprawiają, że działanie w tym segmencie rynku staje się coraz bardziej opłacalne. Zdaniem Jacka Żurowskiego, dyrektora regionalnego Zebra Technologies w Europie Środkowej, najbliższa przyszłość rozwiązań DC/POS będzie stała pod znakiem automatyzacji procesów, Internetu rzeczy, chmury i bezpieczeństwa. Przedstawiciele Zebra Technologies duże nadzieje wiążą ze sprzedażą tabletów i komputerów mobilnych przejętej w ubiegłym roku firmy Xplore Technologies oraz produktów wykorzystujących technologię RFID. Jacek Żurowski wspomniał też o rozwiązaniach Location Solutions czy Smart Pack, które mają odgrywać istotną rolę w nieodległej przyszłości. Ważną informacją dla firm współpracujących z producentem jest zmiana programu partnerskiego SalesPower3 na Gold. Ten ostatni niesie ze sobą kilka nowinek, a najważniejsza dotyczy premiowania partnerów za udział w szkoleniach.

Z kolei Mariusz Jaworski, Solution Architect EEM w Honeywell, w swoim wystąpieniu poświęcił sporo miejsca platformie Mobility Edge. Rozwiązanie to, bazując na układzie Qualcomma i systemie operacyjnym Android, umożliwia projektowanie wielu różnych urządzeń mobilnych. Niezależnie od tego, czy jest to klasyczny smartfon, czy terminal do wózka widłowego, opierają się one na tym samym układzie i oprogramowaniu. To oczywiście ułatwia procesy związane z zarządzaniem i serwisowaniem produktów należących do rodziny Mobility Edge. 

Honeywell zapewnia bezpłatne aktualizacje Androida aż do 2023 r., a po upływie tego okresu serwisowanie będzie wiązać się z dodatkową opłatą pobieraną przez producenta. Użytkownicy terminali tej marki mogą korzystać z systemu Staging Hub służącego do zarządzania urządzeniami mobilnymi. Istnieje też możliwość licencji rozszerzonej, dającej dostęp do dodatkowych funkcjonalności, takich jak np. bezpośredni podgląd terminala.

Uczestnicy konferencji mieli okazję bliżej przyjrzeć się również pancernym notebookom i tabletom firmy Getac. Tajwański producent obsługuje służby mundurowe i ratownicze, firmy transportowe, operatorów telekomunikacyjnych czy przedsiębiorstwa z sektora naftowego i gazowego. Wzmocnione laptopy są wykonane z materiałów gwarantujących dużą odporność na wstrząsy, upadki. Komputery pracują nawet w temperaturze -29ºC. Na liście referencyjnej Getac znajdują się m.in. holenderska armia czy narodowa drużyna Austrii w skokach narciarskich. W Polsce z notebooków tej firmy korzysta m.in. ARMiR. Inspektorzy agencji używają tajwańskiego sprzętu do kontroli i nadzorowania producentów, którzy uzyskują dotacje z funduszy publicznych.

Jedynym prelegentem spoza branży DC/POS był Marcin Laskowski, Country Manager w Extreme Networks. Omawiał m.in. zmiany dotyczące technologii WLAN.

Firmy poszukują rozwiązań oferujących coraz wyższe prędkości, ale to nie jedyny trend. Zauważamy, że klienci przechodzą na pasmo 5 GHz, zapewniające stabilniejszy sygnał. Wynika to z faktu, że pasmo 2,4 GHz jest coraz bardziej zatłoczone. Należy liczyć się z rosnąca popularnością Wi-Fi 6, tym bardziej że w przyszłym roku zaczną masowo pojawiać się urządzenia obsługujące ten standard – mówi Marcin Laskowski.

W wieczornej części spotkania Michał Grzybowski, Business Unit Manager DC/POS, PM Zebra EVM w Ingram Micro, wręczył nagrody wyróżniającym się partnerom.

Lista nagrodzonych

The Best Partner 2019 Integrated Solutions
Gold Partner 2019 IBCS Poland
Gold Partner 2019 Kreski 
Gold Partner 2019 Comp SA
Gold Partner 2019 Cezar 
Gold Partner 2019 M2T
Silver Partner 2019 HIT Kody Kreskowe
Silver Partner 2019 Alma SA
Silver Partner 2019 RSC Auto ID Distribution
Silver Partner 2019 Weilandt Elektronik
Silver Partner 2019 FM-ID
Silver Partner 2019 Elandis
Silver Partner 2019 Takma
Silver Partner 2019 ELZAB
Bronze Partner 2019 Aspekt
Bronze Partner 2019 CDS
Bronze Partner 2019 Jantar
Bronze Partner 2019 Spectrum ID