W połowie maja w ośrodku MOSiR Rumia spotkało się około 50 pasjonatów tenisa stołowego, którzy walczyli o tytuł najlepszego gracza w branży IT. Impreza odbywała się pod czujnym okiem Leszka Kucharskiego,  trzykrotnego medalisty mistrzostw świata. Rywalizacja rozpoczęła się od eliminacji w czteroosobowych grupach, z których do dalszych gier awansowali po dwaj najlepsi gracze. Dalsze zmagania odbywały się w systemie pucharowym. W finale turnieju indywidualnego Arkadiusz Skupiński pokonał Dariusza Grabowskiego (wynik 3:1). 

– Z tegorocznej imprezy zapamiętam wysoki poziom organizacyjny oraz zapał i radość z gry uczestników, co mnie osobiście najbardziej cieszy. Natomiast minusem imprezy była temperatura na sali, która przy upalnej pogodzie na zewnątrz mocno dawała nam się we znaki. Jednak nie ma nic przyjemniejszego niż pokonywanie własnych słabości – uśmiecha się branżowy mistrz Arkadiusz Skupiński, właściciel Daas System.

Ale nie tylko zwycięzca opuszcza Rumię w dobry nastroju. W podobnym tonie wypowiadają się  inni uczestnicy. W tym przedstawiciele gdyńskiego Unisoftu, który wystawił jedną z najliczniejszych ekip. 

Turniej połączył nasze zamiłowanie do sportu z pasją do informatyki, pozwalając na miłe spędzenie czasu w duchu sportowej rywalizacji. Myślę, że wysoki poziom nie tylko organizacji, ale także zawodników jest gwarancją sukcesu imprezy i jeszcze większych sportowych emocji w kolejnych edycjach mistrzostw – mówi Mariusz Fiłonowicz, prezes Unisoftu.

Z opinią tą zgadzają się także przedstawiciele NEC oraz Technologii Dotyku, a więc organizatorów wydarzenia. Jacek Smak, dyrektor handlowy NEC Display Solutions Europe, podkreśla, że biznes i długotrwałe relacje można z powodzeniem budować poprzez sport i zabawę. 

Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz ping-ponga w wykonaniu Leszka Kucharskiego i jego syna Macieja. Czym różni się ping-pong od tenisa stołowego? 

W ping-pongu zawodnicy używają identycznych rakietek z papierem ściernym. Natomiast w tenisie stołowym zawodowcy posługują się drogimi rakietkami z podkładem i gumowymi okładzinami. Jednakowy i niedrogi sprzęt wyrównuje szanse zawodników, a poza tym gra jest ciekawsza dla oka, ze względu na brak rotacji i wolniejsze akcje – wyjaśnia Leszek Kucharski.

Mistrzostwa Polski Branży IT w tenisie stołowym poza tym, że były doskonałą promocją tej gry, stanowiły okazję do integracji środowiska informatycznego. W przerwach pomiędzy meczami uczestnicy turnieju, a także widzowie mogli porozmawiać z przedstawicielami czołowych firm IT oraz przetestować przywiezione przez nie do Rumi nowości technologiczne. 

 

Wyniki zawodów 

Drużynowo 

 

1. Natkin CK Asarto (Dariusz Grabowski, Kamil Czerkies, Ireneusz Wróblewski)

2. I Dream Continental AB (Robert Sejda, Łukasz Łada, Marcin Bajda) 

3. ELTE GPS (Wiesław Mizera, Mateusz Bodziony, Sławomir Janikowski) 

4. Serfnet (Zbigniew Skwarczyński, Waldemar Litkowiec, Zdzisław Mikuta) 

 

Gry podwójne 

1. Dariusz Grabowski / Ireneusz Wróblewski 

2. Mateusz Bodziony / Wiesław Mizera

3. Artur Styczyński / Arkadiusz Skupiński 

4. Marcin Bajda / Robert Sejda

 

Single

 

1. Arkadiusz Skupiński 

2. Dariusz Grabowski 

3. Ireneusz Wróblewski 

4. Mateusz Bodziony