Podczas Acronis Partner Day podkreślano, że w Polsce aktywnie współpracuje z producentem około dwustu integratorów, a z rozwiązań tej marki korzysta ponad sześć tysięcy użytkowników. Artur Cyganek, dyrektor regionalny Acronis w krajach Europy Wschodniej, zwrócił uwagę, że otoczenie cyfrowe, na które składają się coraz większe ilości cennych danych – czy to należących do osób prywatnych, czy biznesu – stało się tak samo ważne jak otoczenie fizyczne, stąd skuteczność jego ochrony staje się sprawą kluczową. 

Dlatego producent przedstawił nową wizję rozwoju swoich technologii zabezpieczania i składowania danych, odnoszącą się także do Acronis Backup Cloud. W tym celu zidentyfikował pięć kluczowych czynników (według nomenklatury Acronisa – wektorów) cyfrowego bezpieczeństwa: Safety, Accessibility, Privacy, Authenticity, Security (SAPAS). I to właśnie z myślą o nich prezentował swoje portfolio Acronisa.

Oprócz strategii SAPAS zaprezentowano także rozwiązania z serii Backup 12.5 (do tworzenia kopii zapasowych) i Files Advanced (do zarządzania dostępem do plików w organizacji) wraz z zasadami ich licencjonowania. Uczestnicy konferencji mieli także okazję zapoznać się z systemem hybrydowego zabezpieczania danych Data Cloud 7.8. 

Co ważniejsze: dane, czy opony? 

Podczas spotkania miała także miejsce dyskusja panelowa na temat wpływu nowoczesnych technologii na świat sportu. Wzięli w niej udział Artur Cyganek oraz Robert Kubica, kierowca testowy i doradca techniczny F1 Williams. Obecność słynnego sportowca na konferencji producenta wiąże się z tym, że po 15 latach działalności Acronis staje się organizacją, która nie tylko specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ale także wspiera technologie, które stają się częścią świata sportowego. W lutym 2018 r. producent rozpoczął współpracę z Williams Racing. Umowa obejmuje dostarczanie zespołowi F1 rozwiązań do ochrony i backupu danych, tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania danych po awariach, ochrony systemów SDS, synchronizacji plików oraz ochrony przed atakami ransomware. 

Robert Kubica podczas konferencji stwierdził, że dla F1 ciągle jeszcze ważniejsze są opony niż cyfrowe informacje, ale faktem jest, że nie da się prowadzić zespołu bez zarządzania bardzo dużą ilością danych, które są generowane podczas treningów i wyścigów. Część cyfrowa staje się tak samo ważna jak mechanika. Stąd duże znaczenie takich producentów jak Acronis w jej ochronie i zarządzaniu.