-Veeam przykłada dużą wagę do umożliwiania swoim partnerom o statusie ProPartner oraz Veeam Cloud and Service Provider (VCSP) wspierania klientów w migracji i zarządzaniu danymi w środowiskach wielochmurowych. Podczas konferencji VeeamON 2017 ogłosiliśmy wiele nowych rozwiązań i programów, które będą generować jeszcze większe zyski i zaangażowanie z tytułu usług dla partnerów – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor współzarządzający Veeam.

Obecnie Veeam posiada 47 tys. partnerów o statusie Veeam ProPartner i 15 tys. partnerów VCSP, oferujących usługi typu backup i odzyskiwania awaryjnego, obejmujące 2900 partnerów, którzy wykorzystują Veeam Cloud Connect, aby oferować usługi BaaS i DRaaS.

- Veeam od zawsze był nastawiony na stuprocentową sprzedaż poprzez kanał partnerski. Dzięki nowym rozwiązaniom, wzmacniamy swoją pozycję wiodącego gracza na rynkach backupu i odzyskiwania awaryjnego w oparciu o chmurę. Teraz rozszerzamy naszą strategię na usługodawców – dodał McKay.

 

Nowy program Veeam Accredited Service Provider

Nowy program Veeam Accredited Service Provider (VASP) umożliwia jego członkom dostarczenie  usług wspieranych przez Veeam.   Nowy program oferuje m.in:

  • Wsparcie marketingowe – Veeam wyróżni i wypromuje partnera VASP jako usługodawcę zapewniającego najlepszą wartość techniczną w zakresie dostarczania usług. Dodatkowo pomoże użytkownikom końcowym w wyszukiwaniu wybranego partnera VASP na stronie Veeam;
  • Rozszerzone usługi techniczne – dostęp do najlepszych praktyk oraz dokumentacji w katalogu usług Veeam oraz bibliotece technicznej wraz z wyznaczonymi doradcami przedsprzedażowymi; 
  • Pomoce demonstracyjne i szkoleniowe – niezależnie od poziomu partnera przed przyłączeniem się do programu VASP, dostępne będą certyfikowane licencje NFR, umożliwiające zaprezentowanie pakietu Availability Suite podczas demonstracji produktu i sesji szkoleniowych;
  • Co-branding i marketing – partnerzy VASP będą w posiadaniu dokumentacji do zapytań ofertowych, logotypów i banerów do promocji i marketingu internetowego.

Z kolei w ramach programu Veeam FREE Cloud Services każdy klient korzystający z rozwiązania Veeam do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w siedzibie firmy może uzyskać do 1000 dolarów na usługi backupu i odzyskiwania awaryjnego w chmurze od Veeam i jej partnerów.