Przez ostatnie lata PowerWalker mocno rozszerzał ofertę zaawansowanych urządzeń (przede wszystkim o modele online ze współczynnikiem mocy 0,9 i 1,0), a także zwiększał moc produkowanych UPS-ów. Kładł też nacisk na rozwiązania z mocniejszymi ładowarkami, bez wewnętrznych akumulatorów, które umożliwiały podłączenie większej liczby modułów bateryjnych bądź akumulatorów o dużej pojemności. W 2018 r. do oferty producenta trafiają jednak głównie nowe serie typu line-interactive, przygotowane z myślą o rozwiązaniach budżetowych.

Zasilacze wyposażono w nowe oprogramowanie (PowerMaster) oraz wbudowany port USB zgodny ze standardem HID, który umożliwia natywną komunikację ze wszystkimi typowymi systemami operacyjnymi (macOS, Windows, Linux), eliminując potrzebę instalowania dodatkowych aplikacji.

PowerWalker VI RLE to rodzina kompaktowych zasilaczy line-interactive, o mocy od 1200 do 3000 VA. Mają konstrukcję rack (wysokość 2U) i są przeznaczone do instalacji w szafach 19-calowych. Podczas normalnej pracy wentylator jest wyłączony, a wbudowany wyświetlacz LCD przyciemnia się automatycznie. Na panelu LCD wyświetlane są wszelkie niezbędne informacje, co ułatwia monitorowanie stanu urządzenia. Wszystkie te cechy sprawiają, że UPS-y z rodziny VI RLE są atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla MŚP, jak i do użytku domowego, tym bardziej że są o 30–40 proc. tańsze od urządzeń o podobnych funkcjach z rodziny VI RT HID.

UPS-y z nowej rodziny PowerWalker VI R1U, o mocy od 500 do 1500 VA (300–900 W), mają bardzo smukłą konstrukcję, unikalną na rynku (tylko 1U wysokości). Modele 500 i 750 VA zmieszczą się w 19-calowej szafie o głębokości 450 lub nawet 350 mm, a 1000 i 1500 VA – w szafie o głębokości 600 mm. Ich projektanci zadbali o skuteczne wewnętrzne odprowadzanie ciepła, nie mają więc wentylatora, a całość ciepła odprowadzana jest przez radiatory i kratki wentylacyjne w obudowie. Dzięki temu mogą być montowane w miejscach, w których ze względu na hałas nigdy wcześniej nie wykorzystywano 19-calowych zasilaczy UPS. Doskonale sprawdzą się w małych instalacjach monitoringowych czy teleinformatycznych, a ponieważ są płaskie i mają zwartą konstrukcję, można je wykorzystać również do zasilania awaryjnego np. zestawu kina domowego.

Zarówno modele z serii VI RLE, jak i VI R1U podczas pracy na baterii zapewniają na wyjściu regulowane napięcie o pełnej sinusoidzie (Pure Sine Wave), dzięki czemu nadają się do zasilania m.in. urządzeń z silnikami elektrycznymi.

Łukasz Wardak
dyrektor działu sieciowego, Impakt

Większość tegorocznych nowości oznaczonych jest marką PowerWalker Basic. Są przeznaczone do wykorzystania w domach i małych biurach, a także firmach z siedzibami mieszczącymi się w domach jednorodzinnych. Oczywiście wszystkie produkty nadal zapewniają bardzo wysoką jakość zasilania, ale nie mają tak wyśrubowanych parametrów jak bardziej zaawansowane rozwiązania, dzięki czemu można je zaoferować w niższej cenie.

Zasilacze UPS z rodziny PowerWalker Basic VI SB (bez wyświetlacza, o mocy 650–1000 VA) oraz PowerWalker Basic VI STL (z wyświetlaczem, o mocy od 600 do 2200 VA) zostały zaprojektowane do podtrzymywania zasilania bezpośrednio na stanowiskach komputerowych, w placówkach, gdzie nie ma centralnego UPS-a. Te kompaktowe urządzenia wyposażono w automatycznie przyciemniany panel LCD oraz wielofunkcyjny przycisk. Jedno kliknięcie powoduje podświetlenie panelu LCD, podwójne kliknięcie wycisza alarm, a długie naciśnięcie steruje parametrami wyjściowymi (on/off).

Kolejnym wartym zainteresowania przez gospodarstwa domowe oraz małe firmy urządzeniem marki PowerWalker jest Inverter SW o mocy 650 VA (325 W). Został zaprojektowany tak, aby zagwarantować niezawodną ochronę zasilania przez dłuższy czas. Mimo niewielkich rozmiarów, Inverter to zaawansowane urządzenie z mocną ładowarką, zapewniające na wyjściu napięcie o pełnej sinusoidzie. Wyposażony jest w zestaw akumulatorów (w sprzedaży są pakiety o pojemności 55 i 100 Ah), co zapewnia wielogodzinny dopływ energii elektrycznej dla różnych urządzeń, takich jak: systemy grzewcze, małe pompy, bramy wjazdowe i garażowe, elektryczne rolety antywłamaniowe. Dzięki ładowarce (15 A) czas ładowania jest znacznie krótszy niż w przypadku standardowych UPS-ów.

 

Dodatkowe informacje:
Łukasz Wardak, dyrektor działu sieciowego, Impakt, lukasz.wardak@impakt.com.pl