Portfolio Delta otwierają zasilacze jednofazowe line-interactive z serii Amplon M o mocy 1–3 kVA (do montażu w szafie rack), które można wyposażyć w dodatkowe moduły bateryjne. Do systemów wymagających wysokiej jakości zasilania jednofazowego (online) przeznaczona jest seria zasilaczy Amplon R oraz RT o mocy w zakresie od 1 do 10 kVA. Dzięki kompaktowym wymiarom, możliwości instalacji zasilaczy w układzie redundantnym 1+1 oraz opcji montażu w szafie rack idealnie nadają się do zasilania pojedynczych szaf.

Do małych i średnich centrów danych, wymagających głównie zasilania trójfazowego, przeznaczone są modele typu monoblok z serii Ultron (20–120 kVA) oraz modułowe urządzenia z serii Modulon (25–200 kVA). Charakterystyczną cechą obu tych linii UPS-ów są bardzo dobre parametry techniczne, m.in. współczynnik mocy wyjściowej 1 kVA = 1 kW, sprawność AC-AC sięgająca 96 proc. oraz kompaktowe wymiary.

Zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi trendami technologicznymi modułowe zasilacze Modulon DPH (25–200 kW) zapewniają użytkownikowi szereg korzyści wynikających z możliwości skalowania oraz niskiego kosztu utrzymania. To urządzenia w pełni modułowe i odporne na awarie pojedynczych modułów (które można wymieniać oraz dodawać kolejne w trybie hot-swap). Możliwość zwiększania mocy zasilacza w miarę rosnących potrzeb klienta, w połączeniu z wysoką sprawnością urządzenia (sięgającą 95 proc. już przy obciążeniu 30 proc.), przynosi oszczędności związane z całkowitymi kosztami posiadania systemu (TCO).

Zasilacze UPS z serii Ultron HPH (20–120 kVA) znajdują szerokie zastosowanie w zasilaniu rozwiązań odpowiedzialnych za procesy technologiczne w przedsiębiorstwach oraz małych i średnich centrach danych. Są to urządzenia monoblokowe, ale o wyjątkowej na rynku konstrukcji wewnętrznej. Architektura zasilaczy HPH o mocy 60–120 kVA jest modułowa, co zdecydowanie ułatwia diagnostykę oraz wymianę uszkodzonych elementów i znacząco skraca czas przywrócenia urządzenia do pracy.

Delta ma także w ofercie rozwiązania dla dużych centrów przetwarzania danych. Do tego rodzaju obiektów producent rekomenduje zasilacze z serii Ultron DPS o mocy 160–500 kVA, które, dzięki połączeniu równoległemu jednostek, umożliwiają osiągnięcie łącznej mocy systemu zasilania o wartości 4 tys. kVA. Urządzenia te zapewniają sprawność na poziomie 94–96 proc. przy obciążeniu zasilacza 50–100 proc., co daje znaczące oszczędności kosztów operacyjnych centrum danych. Konieczność wyboru UPS-ów o tak wysokiej sprawności jest ważna ze względu na charakter ich pracy, ponieważ urządzenia w tego typu obiektach często są zasilane z dwóch linii z równomiernie rozłożonym obciążeniem.

Delta InfraSuite – kompleksowe rozwiązanie

Poza zasilaczami UPS kluczową rolę w skalowalności i rozbudowie centrów danych odgrywają również inne elementy infrastruktury: urządzenia chłodzące, szafy rack, a także rozdzielnice PDC i PDU. Delta InfraSuite to kompleksowy system, który charakteryzuje się zintegrowaną strukturą i modułowością. Rozwiązanie to umożliwia rozbudowę centrów danych przez stopniowe dodawanie kolejnych urządzeń, co zapewnia ciągły ich rozwój bez konieczności stosowania zbyt mocnych systemów.

Wzrost ilości przetwarzanych danych wymusza także coraz większą wydajność serwerów. Wysoka gęstość mocy na szafę rack staje się nieuniknioną konsekwencją i prowadzi do powstawania ognisk wysokiej temperatury. Problem można rozwiązać, wykorzystując system chłodzenia RowCool, przeznaczony do montażu obok rozgrzanych urządzeń. Zapewnia on sprawne odprowadzanie ciepła, co gwarantuje niezawodność sprzętu. Ponadto producent rekomenduje, aby wraz ze wzrostem ilości danych dodawać modułowe szafy rack, a także zabezpieczenia zasilanych urządzeń w rozdzielnicach PDC oraz PDU. Dodatkowo całe środowisko oraz przepływ danych w nim (niezależnie od wielkości placówki) można centralnie monitorować za pomocą  oprogramowania InfraSuite Manager, przeznaczonego do kompleksowego zarządzania centrami danych.

Dodatkowe informacje:

Michał Semeniuk, dyrektor handlowy, Delta Electronics, michal.semeniuk@deltaww.com