Firma QNAP od prawie dekady zapewnia oprogramowanie, które przekształca serwery plików NAS w rejestratory wideo. W bieżącym roku producent zdecydowanie rozbudował jego funkcjonalność oraz zmienił nazwę – od teraz aplikacja oferowana jest jako QVR Pro. Równolegle QNAP udostępnił też narzędzie QVR Pro Client do przeglądania nagrań na komputerach z systemami Windows, macOS i Linux Ubuntu oraz na urządzeniach mobilnych (Android i iOS).

QVR Pro jest w stanie zapisać obraz z tysięcy modeli kamer ponad 140 marek. Aplikacja umożliwia m.in. wyszukiwanie kamer w różnych podsieciach, dodawanie urządzeń i zarządzanie nimi grupowo, używanie kamer obrotowych (360 stopni) oraz przypisywanie urządzeniom interfejsów sieciowych na wyłączność.

Do działania aplikacji QVR Pro wymagane jest posiadanie serwera QNAP NAS z systemem QTS 4.3.3 (lub nowszym), 64-bitowym procesorem x86 i co najmniej 4 GB pamięci RAM (rekomendowane 8 GB).

QVR Pro dostępny jest w dwóch wersjach. Bezpłatna umożliwia rejestrację obrazu z maks. ośmiu kamer (w konkurencyjnych rozwiązaniach wersje bezpłatne mają zwykle ograniczenie do dwóch kamer) oraz odtwarzanie zapisu za pomocą aplikacji QVR Pro Client z ostatnich dwóch tygodni. Płatna licencja QVR Pro Gold (399 dol.) zapewnia korzystanie z większej liczby kamer (do 16), eliminuje wszelkie ograniczenia obecne w wersji bezpłatnej oraz aktywuje dodatkowe funkcje, m.in. uwierzytelnianie z wykorzystaniem Windows AD i LDAP. Do wersji Gold można dokupować licencje na kolejne kamery (maks. 128 szt.) w pakietach zawierających jedno (69 dol.), cztery (259 dol.) lub osiem urządzeń (479 dol.). Licencje przypisane są do konkretnego serwera i nie można ich przenosić.

 

Grzegorz Bielawski
Country Manager, QNAP

W aplikacji QVR Pro skumulowana jest wiedza i doświadczenie, które QNAP zdobył przez 10 lat rozwijania narzędzi do rejestrowania zapisów monitoringu oraz dzięki sugestiom i radom użytkowników tych produktów. W ten sposób powstało rozwiązanie bardzo wygodne w obsłudze, wyposażone w bogaty zestaw funkcji związanych nie tylko z samym zarządzaniem zgromadzonym obrazem, ale także np. zapewnieniem kontynuowania pracy rejestratora w razie awarii (failover). Dużym zainteresowaniem z pewnością będą cieszyły się też nowe opcje gwarancyjne.

W ofercie QNAP jest także aplikacja QVR Center, która zapewnia centralne zarządzanie wieloma kanałami obrazu z oprogramowania QVR Pro. Gwarantuje to lepszą jakość nadzorów, dzięki możliwości podglądu na żywo tego, co dzieje się w biurach, salach konferencyjnych, na zewnątrz budynku i na innych obszarach. Można także odtwarzać nagrane materiały i odbierać powiadomienia o zdarzeniach.

Dopełnieniem oferty QNAP jest aplikacja QVR Guard, która zapewnia wysoką dostępność systemu nagrywającego. Dzięki niej w przypadku awarii głównego serwera, zadania zapisu danych z monitoringu przejmuje urządzenie zapasowe (każdy system NAS z oprogramowaniem QVR Guard może służyć jako serwer przełączania awaryjnego dla jednego systemu NAS z uruchomioną aplikacją QVR Pro).

Urządzenia QNAP oraz licencje aplikacji QVR do odsprzedaży resellerzy mogą kupować u autoryzowanych dystrybutorów w Polsce, którymi są: AB, ABC Data, Action, EPA Systemy oraz Konsorcjum FEN.

Ponieważ rejestratory wideo pełnią w firmach funkcję strategicznego rozwiązania, od którego zależy bezpieczeństwo przedsiębiorstwa, m.in. z myślą o tym we wrześniu br. QNAP rozszerzył ofertę dotyczącą wsparcia gwarancyjnego. Użytkownicy mogą wykupić opcje Next Business Day oraz Next Business Day Onsite, dzięki którym otrzymają sprawne urządzenie kolejnego dnia roboczego następującego po zgłoszeniu awarii (w opcji on-site nowy sprzęt dostarcza pracownik QNAP i odbiera uszkodzony). Oba rodzaje gwarancji można wykupić na wszystkie modele w obudowie rack oraz modele pięciownękowe lub większe w obudowie tower.

Kontakt dla partnerów:
Grzegorz Bielawski, Country Manager, QNAP, gbielawski@qnap.com