Innowacyjne produkty marki Epson wykorzystują trzy najważniejsze dla firmy technologie: druk, projekcję i czujniki. Firma zaczynała w 1942 r. pod nazwą Daiwa Kogyo jako producent zegarków i precyzyjnych instrumentów, a teraz jest globalnym liderem innowacji w dziedzinie druku atramentowego, komunikacji wizualnej i rozwiązań wearables oraz robotyki. 

 

 

Lista produktów wyprzedzających epokę w dorobku firmy jest długa. Oto kilka przykładów.

W 1964 r. na olimpiadzie w Tokio zadebiutował czasomierz drukujący – pierwszy system elektronicznego rejestrowania wyników na tak wielkiej imprezie. 

W 1968 r. na rynku druku pojawiło się urządzenie EP-101 — pierwsza na świecie i najmniejsza drukarka cyfrowa, od której pochodzi obecna nazwa firmy. 

W 1994 r. Epson wprowadził na rynek pierwszą atramentową drukarkę kolorową oferującą druk w wysokiej rozdzielczości — model Epson Stylus Colour, który jako jedyny w tamtym czasie umożliwił druk tej klasy w domu. Od kilku lat oferujemy natomiast innowacyjne produkty wyposażone w PrecisionCore, najbardziej zaawansowaną, mikroelektroniczną technologię głowic drukujących Epson. 

W marcu 2014 r. na rynek wprowadzono kompletną, nową gamę drukarek WorkForce z technologią PrecisionCore, w tym innowacyjną serię urządzeń WorkForce Pro RIPS (Replaceable Ink Pack System).

 

Epson WorkForce Pro mogą wydrukować nawet 75 tys. stron bez przerwy.

 

 

 

Ważne dla klientów biznesowych: RIPS pozwala na oszczędność czasu, pieniędzy i zasobów organizacji.

 

 

 

W 2011 r. zadebiutowały ITS — pierwsze drukarki ze zintegrowanymi, dużymi zbiornikami na atrament do ponownego napełniania. To całkiem nowy system druku. Eliminuje konieczność wymiany kartridży, umożliwia drukowanie w niezwykle niskiej cenie. 

 

ITS to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w domu, jak i w firmie.

 

 

 

Od ponad 25 lat firma Epson stosuje w swoich projektorach technologię 3LCD. Oferują one równie wysokie natężenie światła białego i barwnego (CLO), co zapewnia nawet trzykrotnie żywsze kolory niż w przypadku 1-chipowych projektorów DLP charakteryzujących się podobną liczbą lumenów. 

 

Poznajcie zalety technologii Epson 3LCD.

 

Epson zrewolucjonizował rynek projektorów przez wprowadzenie technologii 3LCD, zapewniającej intensywny, wyraźny obraz klientom o najwyższych wymaganiach. Technologię 3LCD wykorzystano po raz pierwszy w 1989 r. w urządzeniu VPJ-700 — był to pierwszy kompaktowy ciekłokrystaliczny projektor wideo Epson, który udostępniał pełną gamę kolorów i żywszy, wyraźniejszy obraz. Ta innowacyjna technologia pomogła w stworzeniu sposobów prezentacji, które są dziś integralną częścią świata biznesu. Szeroka gama projektorów interaktywnych Epson okazała się też idealna do zastosowań edukacyjnych, ponieważ pozwala nauczycielom, uczniom i studentom maksymalnie wykorzystać lekcje i zajęcia. Przedsiębiorstwo stało się światowym liderem w dziedzinie projektorów i utrzymuje tę pozycję od 2001 r.  

Trzecią podstawową technologią firmy Epson są czujniki. W ich przypadku innowacyjność przedsiębiorstwa skłoniła je do pójścia w kierunku nowych, rozwijających się rynków i opracowania kompletnej gamy technologii przenośnych. W jej ramach powstała trzecia edycja inteligentnych okularów Moverio BT-300, które pojawiły się na rynku w listopadzie  i otwierają przed użytkownikami możliwości rzeczywistości rozszerzonej. W niektórych  krajach dostępne są również monitory sportowe Runsense GPS oraz monitory rytmu serca Pulsense, które mają zrewolucjonizować śledzenie aktywności fizycznej i w nowatorski sposób wspierać zdrowy tryb życia, podnoszenie sprawności organizmu i pracę nad dobrym samopoczuciem. 

Dowodem uznania dla działalności firmy są liczne nagrody. Przedsiębiorstwo zostało uhonorowane m.in. nagrodą Thomson Reuters 2013 Top 100 Global Innovator Award w Japonii. Do innych wyróżnień zdobytych przez firmę Epson należą IEEE Corporate Innovation Recognition Award, liczne nagrody EISA i TIPA dla produktów do przetwarzania obrazu oraz nagroda BLI Pick of the Year 2014 dla urządzenia WorkForce DS-860. 

 

To nie wszystkie innowacje Epson. Firma jest także liderem w dziedzinie ekologii. Dostosowano do niej najważniejsze technologie korporacji. Efekt: korzysta nie tylko środowisko, lecz także klienci.