CRN Na początek dwa oczywiste pytania. Mniej istotne: dlaczego Polska? Bardziej istotne: dlaczego teraz?

Gustavo Möller-Hergt Jesteście jednym z kilku krajów Unii Europejskiej, które nie tylko są odpowiednio duże, ale jednocześnie mają potencjał do dalszego rozwoju. Dodatkowo wchodzicie właśnie w etap akceptacji dla rozwiązań chmurowych, co jest zbieżne z naszą strategią. Jestem przekonany, że to dla nas ogromna szansa, której jeszcze „wczoraj” nie było, z kolei „jutro” byłoby za późno, żeby z niej skorzystać. „Dzisiaj” jest najlepszy moment na debiut w Polsce.

Wojciech Łastowiecki Kiedy spojrzymy na mapę Europy, to zobaczymy, że ALSO jest obecne we wszystkich krajach, które sąsiadują z Polską od zachodu i północy. Nasz kraj jest zatem naturalnym kierunkiem rozwoju firmy nastawionej na ekspansję, a jednocześnie „bazą wypadową” do działań na kolejnych rynkach Europy Środkowej, położonych na południe od naszej granicy, aż po Bałkany.

Gustavo Möller-Hergt Czasami pytają mnie, czy zamierzamy inwestować, na przykład, poza Europą. Dlaczego, u licha, mielibyśmy to robić, skoro tuż obok mamy dobrze rozwinięty jeden z głównych europejskich rynków!? Polska oferuje nam wiele możliwości i to logiczny, naturalny krok w naszym dalszym rozwoju, podobnie jak na przykład niedawna inwestycja w Holandii. Inny kontynent to byłaby jakaś menedżerska fantasmagoria. Polska na pewno fantasmagorią nie jest.

 

CRN Widać jednak, dającą do myślenia, zbieżność pomiędzy decyzją HP o odebraniu dystrybucji dwóm polskim broadlinerom a decyzją ALSO o wejściu na nasz rynek jako dystrybutor HP…

Wojciech Łastowiecki ALSO podjęło decyzję o wejściu do Polski dużo wcześniej, niż HP zdecydowało o zakończeniu współpracy z Actionem i ABC Datą. Strategicznie byliśmy więc w planach już dawno. Oczywiście ALSO to największy dystrybutor HP w Europie. Wartość sprzedaży rozwiązań tej marki przez nasz niemiecki oddział przewyższa całościowe przychody producenta w Polsce. HP i ALSO są w bardzo silnym związku. Dlatego na każdym kolejnym rynku, na który wchodzi ALSO, automatycznie pojawia się wątek HP.