CRN Co przekonuje producentów drukarek 3D do rozbudowy kanału sprzedaży o dystrybutorów?

Radosław Jankowski Liczba innowacyjnych produktów z każdym rokiem rośnie. Jest ich już na tyle dużo, że producentom coraz trudniej jest samodzielnie przebić się do resellerów i potencjalnych klientów. Stąd coraz więcej z nich dochodzi do wniosku, że być może warto ograniczyć sprzedaż bezpośrednią lub nawet z niej zrezygnować, na rzecz pozyskania dziesiątek tysięcy użytkowników, do których trafiają partnerzy ABC Data.

 

CRN A jak do rynku druku 3D podchodzą resellerzy? Na co zwracają uwagę, decydując się na współpracę z wami?

Radosław Jankowski ABC Data oferuje swoim partnerom znacznie więcej niż sprzedaż wysokiej jakości sprzętu. Od samego początku, równolegle z rozwojem portfolio produktowego, szeroko rozwijamy program edukacyjny. To unikatowe podejście, co potwierdza przyznany nam na początku roku tytuł „Najlepszego Polskiego Dystrybutora Niskobudżetowych Drukarek 3D i Filamentów 2015”. Nagroda ta nie wiąże się tylko z naszym asortymentem, ale również z oferowanymi szkoleniami, adekwatnymi do potrzeb resellerów.

 

CRN To znaczy?

Radosław Jankowski Zapewniamy naszym partnerom edukację w bardzo szerokim zakresie. Nie chodzi tu wyłącznie o techniki druku czy dobór filamentów, ale także inne związane z tą technologią kwestie, jak skanowanie i modelowanie w specjalistycznych programach. Resellerzy bardzo to cenią, ponieważ najczęściej nie kierują swojej oferty do przeciętnego Kowalskiego, który drukarkę kupuje w markecie. Współpracują z bardziej wymagającymi klientami, szukającymi kompleksowych rozwiązań i odpowiedzi na konkretne pytania.

 

CRN Jakich pytań mogą spodziewać się resellerzy?

Radosław Jankowski Jakie oprogramowanie do modelowania wybrać? Jak przekonwertować elementy z jednego pliku do drugiego? Jakim oprogramowaniem można „pociąć” dany obiekt na warstwy, z których składa się finalny wydruk? Jak naprawić strukturę pliku? Pytań jest naprawdę bardzo dużo i żeby być wiarygodnym sprzedawcą, trzeba być na nie przygotowanym.