CRN Szacuje się, że w Polsce jest około 16 mln graczy. To prawie połowa populacji naszego kraju. Jak więc wygląda dzisiaj wasz przeciętny klient? Przy takiej liczbie grających nie może to być tylko dzieciak siedzący całymi dniami przy komputerze…

Wojciech Królikowski Granie w gry komputerowe nabrało masowego charakteru. W zasadzie każdy w coś gra. Gry są coraz bardziej dostępne, zwiększają się też możliwości grania. Poza komputerem stacjonarnym mamy do dyspozycji laptopy, konsole. Można też oczywiście grać na smartfonie, z czego korzysta coraz więcej osób. Gdy zaczynaliśmy swoją działalność, granie było tematem tabu. Dorośli wstydzili się przyznać, że grają, bo było to kojarzone głównie z dzieciakami. Teraz sytuacja się zmienia. Klientami gamingowymi są coraz częściej ludzie po czterdziestce, mający rodzinę, stałą pracę. Granie staje się coraz bardziej popularne, w konsekwencji rośnie też rynek gamingowy.

CRN Pan też gra?

Wojciech Królikowski Oczywiście. Gry to moje hobby, a nie tylko sposób na biznes. Zaliczam się już do dojrzałej grupy wiekowej, ale wciąż jestem pasjonatem gier. Dlatego lubię czasami osobiście zająć się klientem w sklepie. Kiedyś niektórzy się w takiej sytuacji dziwili i pytali: a pan to się na tym zna? Dzisiaj zdarza się to sporadycznie. Do sklepów przychodzi coraz więcej osób w moim wieku. Okazuje się, że też grają od lat. W kimś takim jak ja znajdują bratnią duszę, możemy porozmawiać, powspominać dawne tytuły. Poza tym gry mogą łączyć pokolenia. Z moim synem, który jak ja lubi grać, mamy wspólne zainteresowania i wspólny język.

CRN Czego dzisiaj w pierwszym rzędzie poszukują klienci? Co obecnie sprzedaje się najlepiej?

Wojciech Królikowski Wszystkie akcesoria do grania sprzedają się świetnie. Ostatnim hitem sprzedażowym są m.in. fotele dla graczy. To pokazuje, jak zmienia się kultura grania. Niedawno prawie nikt nie zwracał na to uwagi. Teraz takie produkty stały się niezbędnym elementem stanowiska do gry, jak myszka komputerowa. To jest trendy – jak się gra w gry komputerowe, to trzeba mieć fotel gamingowy.