CRN Landesk został przejęty przez fundusz Clearlake Capital, a zaraz potem połączony z Heat Software pod nową marką Ivanti. Czy firma zachowa swoją tożsamość?

Mitchell Rowe Na czele Ivanti stanął Steve Daley, wcześniej CEO Landeska, co oznacza, że nowy właściciel docenia jego kompetencje. W rezultacie od stycznia jesteśmy wielką, szczęśliwą rodziną.

 

CRN Jak do tego doszło?

Mitchell Rowe Wstępne rozmowy z inwestorem Clearlake Capital rozpoczęły się półtora roku temu, zaś ostateczna decyzja o zakupie Landeska i włączeniu do grupy Heat Software zapadła w październiku 2016 r.

 

CRN Co skłoniło Clearlake Capital do takiej inwestycji?

Mitchell Rowe Landesk przez ostanie sześć lat należał do Thoma Bravo, który przejął firmę od Emerson Electric. To był bardzo dobry okres, w którym Landesk stał się niezależnym podmiotem, poprawił wyniki finansowe i powiększył portfolio produktów, przejmując kilku ciekawych i poważnych graczy. Należy do nich chociażby AppSense, który w momencie przejęcia zatrudniał 300 osób i generował przychód powyżej 100 mln dol.

 

CRN Czy nowy właściciel da wam możliwość swobodnego rozwoju?

Mitchell Rowe To fundusz działający na rynku od ponad dziesięciu lat, który inwestuje między innymi w firmy tworzące oprogramowanie. Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się jego poczynaniom. Clearlake Capital ze względu na swój profil działalności potrafi zrozumieć naszą strategię. Warto zaznaczyć, że fundusz w ramach transakcji dokooptował do Landeska firmę Heat Software, którą byliśmy zainteresowani już wcześniej. Nasz właściciel gwarantuje dalszy wzrost Ivanti, również poprzez akwizycje. Być może już wkrótce poinformujemy o kolejnych przejęciach.