CRN Październikowe konferencje Synology są zapowiedzią tego, co będzie się działo w przyszłym roku. Ale najpierw spróbujmy podsumować bieżący.

Renata Krajewska Rok 2016 wygląda całkiem przyzwoicie. Choć nie ma dużych wzrostów, to wciąż jesteśmy na plusie. Najlepiej sprzedają się średnie rozwiązania, zwłaszcza wolno stojące czterokieszeniowe serwery NAS. Są w nich najnowsze procesory, a klient ma możliwość skorzystania z nowego systemu plików.

 

CRN A jak wygląda sytuacja z modelami pięciokieszeniowymi?

Renata Krajewska Tu jest trochę gorzej, bo wciąż czekamy na nowe wersje. Zarówno nasi partnerzy, jak i klienci – szczególnie ci z sektora MŚP – decydując się na zakup, zakładają, że co rok albo co dwa lata ukazuje się nowa wersja serwera. Tymczasem w tym wypadku mamy urządzenia, które są na rynku już trzy lata. Niezłe wyniki mamy za to, jeśli chodzi o mniejsze dwukieszeniowe NAS-y.

 

CRN A co z rozwiązaniami do serwerowni?

Renata Krajewska W ofercie mamy wiele NAS-ów różnej wielkości, ale warto zauważyć, że sporą popularnością cieszą się niewielkie serwery stelażowe, czterokieszeniowe, które można rozbudowywać o półkę ośmiodyskową. Często znajdują one zastosowanie w administracji publicznej. Ogólnie w naszej sprzedaży prym wiedzie segment małych i średnich firm. Klienci wykorzystują te rozwiązania do backupu i coraz częściej do monitoringu IP.