CRN Zacznijmy od rekordowo szybkiej rezygnacji Pawła Szymańskiego z funkcji wiceprezesa ABC Daty ds. finansowych. Zrezygnował po zaledwie miesiącu od objęcia stanowiska. Co go tak przeraziło?

Ilona Weiss Jak podaliśmy w komunikacie giełdowym, rezygnacja nastąpiła z przyczyn osobistych.

 

CRN Po tak krótkim czasie od objęcia stanowiska? Uwierzę raczej, że uświadomił sobie, jakim wyzwaniem jest opieka nad finansami broadlinera: niesamowicie szybkie tempo pracy, potężne obroty przy mikroskopijnych marżach i ciągłe poszukiwanie najlepszego modelu biznesowego na zmieniającym się rynku…

Ilona Weiss W jednym punkcie się zgodzę. Poprzeczka w ABC Dacie jest zawieszona bardzo wysoko. Pracujemy bardzo dynamicznie i tej dynamiki oczekuję od wszystkich pracowników. A rozwijamy się obecnie na wielu frontach – biznesowym, operacyjnym, finansowym – i nie odpuszczamy na żadnym z nich.

 

CRN A może chodziło o tzw. trupa w szafie w postaci problemów z VAT-em?

Ilona Weiss To oczywiście nie jest prawda. Przepisy dotyczące odwróconego VAT weszły w połowie minionego roku.

 

CRN To nie było jedyne zaskoczenie w tym roku. Powodem kolejnego było RRC, najpierw negocjując z wami warunki ewentualnego przejęcia, a potem wykonując woltę i dogadując się z Ingram Micro. Skoro nie udało wam się pozyskać RRC, musicie rozglądać się za nowymi okazjami. Jakimi?

Ilona Weiss Zgodnie z przyjętą strategią najbardziej zależy nam na takich VAD-ach, którzy działają nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach naszego regionu. Zakłada ona sukcesywne umacnianie naszej pozycji na dziewięciu rynkach Europy Centralnej i Wschodniej.