CRN Serwery typu HPC są obecne na rynku od dawna. Tymczasem NTT twierdzi, że ma coś nowego do powiedzenia w tej sprawie. Co konkretnie?

Kazimierz Sobieraj Hasło „serwer HPC” rzeczywiście nie jest niczym nowym. Natomiast nasza konstrukcja jest jedyną w swoim rodzaju i żaden producent nie oferuje serwera, w którym zastosowano by rozwiązania takie jak nasze albo analogiczne, które zapewniałyby osiągnięcie podobnej wydajności.

CRN Na czym polega różnica między sprzętem określanym kiedyś jako HPC a obecnym?

Kazimierz Sobieraj Do niedawna serwery typu HPC charakteryzowały się koniecznością łączenia w klastry poprzez Intel True Scale Fabric czy InfiniBand, aby uzyskać zakładaną moc obliczeniową i szybkość przetwarzania danych. Oferowane przez nas nowe produkty HPC są znacznie szybsze, zdolne obsłużyć szybko i wydajnie Big Data. System hybrydowy, w którym zastosowaliśmy wszystkie nowoczesne rodzaje pamięci, jest najbardziej odpowiedni do szybkiego przetwarzania dużych ilości danych. Przy okazji to rozwiązanie zawiera zabezpieczenie przed ich utratą w przypadku zaniku zasilania serwerów.