Od jak dawna Symmetry współpracuje z Huawei?

Jesteśmy częścią ekosystemu partnerskiego Huawei już od dziewięciu lat. Producent ten należy do grona naszych kluczowych partnerów technologicznych w obszarze rozwiązań serwerowych, pamięci masowych i technologii sieciowych. W ramach współpracy odpowiadamy również za serwisowanie i świadczenie usług gwarancyjnych na wszystkie produkty z obszaru systemów pamięci masowych i serwerów, które Huawei ma w swoim portfolio.

A jak układa Wam się współpraca z chińskim gigantem?

Nasza wieloletnia współpraca z Huawei jest zadowalająca i bardzo owocna. Możemy również liczyć na duże wsparcie S4E, największego dystrybutora Huawei w Polsce, działającego w modelu VAD.

Które wspólne projekty uznajecie za szczególnie godne uwagi?

Od początku funkcjonowania Symmetry korzystamy z produktów Huawei, realizując projekty dla największych firm i instytucji w Polsce. Jako przykład podam modernizację urządzeń sieci LAN w oddziałach i jednostkach terenowych ZUS w oparciu o technologię chińskiego producenta. Wartość kontraktu przekroczyła wówczas 38 mln zł brutto. Z kolei w 2018 r. przeprowadziliśmy pierwszą na rynku polskim komercyjną dostawę macierzy dyskowych typu all-flash Huawei Dorado 6000 V3 dla Centrum Informatyki Resortu Finansów. Rok później uzyskaliśmy prestiżowy status złotego partnera Huawei, dołączając tym samym do wąskiego grona firm o takim statusie w Polsce. Awans w programie partnerskim był efektem uzyskania przez nas znakomitych wyników sprzedażowych oraz wymaganego poziomu kompetencji w dziedzinie systemów serwerowych, pamięci masowych i rozwiązań sieciowych Huawei.

Jakie konkretnie kompetencje ma Pan na myśli?

Między innymi wsparcia przed- i posprzedażowego oraz niezbędnej certyfikacji – HCIA Storage, HCPA Storage – dotyczącej obszaru implementacyjnego i wsparcia sprzedaży. Status Huawei Tier 2 Gold Partner to najwyższy poziom partnerstwa, gwarantujący profesjonalną obsługę, wysokiej klasy kadrę inżynierską oraz potencjał do wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych projektów w oparciu o technologię Huawei. Jak pokazuje doświadczenie, nasza współpraca przebiega pomyślnie i jestem przekonany, że w dalszym ciągu będzie satysfakcjonująca dla obu stron.

Co może Pan powiedzieć na temat jakości rozwiązań i usług producenta z Państwa Środka?

Niewątpliwie rozwiązania Huawei są tworzone z dbałością o najwyższą jakość. Huawei ma dziś mocną pozycję na globalnym rynku rozwiązań enterprise’owych. Jest cenionym partnerem biznesowym oraz dostawcą zaawansowanych systemów pamięci masowych, serwerów i sprzętu sieciowego, co tylko potwierdza zalety oferowanych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest także fakt, że firma przeznacza znaczące środki na R&D, co pozwala zapewnić klientom najlepsze produkty i rozwiązania. O potencjale oferowanych technologii świadczy również pozycja lidera Huawei w Kwadrancie Gartnera w obszarze macierzy hybrydowych i all-flash. Huawei ma również rozbudowane struktury serwisowe i zapewnia znakomitą jakość usług w tym zakresie. Obowiązujące procedury gwarantują szybką reakcję, najwyższą skuteczność i sprawność działania. Oczywiście najwięcej zyskują nam tym klienci, co jest oczywiście naszym wspólnym priorytetem.