Allegro uzasadnia kolejny pakiet nowości dążeniem, by zapewniać sprzedającym i kupującym nowe narzędzia i usługi oraz cały czas usprawniać te, które już są dostępne.

"Wszystkich nas dotyka obecna nadzwyczajna sytuacja związana z koronawirusem. Wiemy, że klienci doceniają nasz wspólny wysiłek, żeby Allegro pozostało miejscem dobrych praktyk sprzedażowych i rzetelnych informacji." - komunikuje największa platforma e-commerce w Polsce anonsując pakiet zmian dla sprzedawców.

Oto kilka przykładów.

Otóż od 2 kwietnia wejdzie w życie nowy sposób rozliczanie kuriera Allegro Smart.

Sprzedający na kontach firmowych będą mogli udostępnić dwie metody dostawy na nowych warunkach: Allegro Kurier DPD (11,99 zł) i Allegro Kurier DPD pobranie (15,99 zł).

Przedsiębiorcy rozliczą koszty tych usług bezpośrednio z Allegro - będą płatne w cyklach miesięcznych razem z pozostałymi opłatami Allegro.

Jednocześnie 19 marca zostanie dodana osobna metoda Kurier DPD - dla tych sprzedających, którzy chcą pozostać przy obecnych warunkach dostawy. Maksymalna cena dostawy w ramach Allegro Smart z kurierem wynosi 12,99 zł.

Od 2 kwietnia do Allegro Smart dojdą nowe metody: Allegro UPS Odbiór w Punkcie oraz UPS Odbiór w Punkcie.  

Koszty wysyłki do punktów odbioru UPS w ramach Allegro Smart! pokrywa w całości Allegro. Dla sprzedawców, którzy chcą skorzystać z metody Allegro UPS Odbiór w Punkcie w ofertach nieobjętych Allegro Smart!, cena wyniesie 7,99 zł.

 

Warto przypomnieć, że od 2 kwietnia br. wchodzą w życie zmiany zapowiedziane w styczniu br. M.in. prowizja w transakcjach innych, niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych będzie naliczana także od kosztów wysyłki.


 

Platforma do wysyłek dla sprzedawców

Według nowych zapowiedzi sprzedającym zostanie udostępniona platforma do obsługi wysyłek. Pozwoli np. drukować etykiety kurierskie, zamawiać odbiór paczek.

W kwietniu, maju i czerwcu planowane jest zwiększenie liczby ofert objętych ratami 0 proc. m.in. w kategorii Elektronika.

Zmieni się prowizja w podkategorii listwy zasilające (w ramach podkategorii Elektronika) - z 9 proc. na 8 proc.

 

Allegro zapowiada tańsze kredyty

Z kolei "w najbliższych miesiącach" zostanie obniżone o 40 proc. oprocentowanie kredytu dla sprzedających w ramach Allegro Smart! Szczegóły zostaną podane później.

Pojawi się nowy panel Moja sprzedaż, gdzie udostępniony zostanie m.in. trener sprzedaży, czyli informacje jak się promować, wyróżnić itp.

Dojdzie możliwość powiązania wszystkich kont sprzedającego na Allegro.

Zostanie dodana opcja anulowania przez nabywcę omyłkowego zakupu lub zmiany adresu wysyłki i danych do faktury - dopóki sprzedawca nie zacznie realizować zamówienia. Ma to ułatwić zarządzanie niedokończonymi lub nieudanymi zamówieniami.

Pojawi się nowy abonament ekspercki za 3 tys. zł miesięcznie. Obejmuje m.n. planer kampanii Allegro Ads, rozszerzone statystyki sprzedaży w ramach usługi Trade Analytics, menedżer sprzedaży i in.

Więcej informacji na temat planowanych zmian znajduje się na stronie Allegro.