Oracle i VMware ogłosili partnerstwo w zakresie usług chmurowych. Umożliwią przedsiębiorstwom migrację i uruchamianie obciążeń wirtualnych VMware na platformie Oracle Cloud. Klienci VMware'a, korzystający ze środowisk wirtualnych w chmurze Oracle'a, będą od teraz mogli liczyć na wsparcie techniczne firmy z Redwood City. Współpraca ma uprościć organizacjom migrację do środowisk chmury hybrydowej.

W ramach współpracy Oracle i jego sieć partnerów będą również jedynymi dystrybutorami nowej usługi Oracle Cloud VMware Solution, której trzonem jest platforma do budowy chmury hybrydowej VMware. Oferta będzie dostępna w I poł. 2020 r.
 
To kolejny w ostatnim czasie sojusz Oracle’a obejmujący współpracę w obszarze usług chmurowych. W czerwcu ub.r. firma ogłosiła partnerstwo z Microsoftem, co pozwala przenosić zasoby między Azure i Oracle Cloud.

Rywalizujący od lat Oracle i VMware połączyli siły, bo obaj mają wspólnych klientów, a ci oczekują współpracy - przedsiębiorstwa są coraz bardziej zainteresowane sprawnym łączeniem różnych używanych rozwiązań, w tym chmury i instalacji on-premise. Stąd dostawcy chmury publicznej zacieśniają kooperację z firmami software'owymi - we wspólnym interesie. WMware zawierając kolejny alians stał się kluczowym partnerem dla największych dostawców public cloud, w tym AWS i Microsoftu.

Oracle ogłosił sojusz z VMware wkrótce po zapowiedzi chmurowej ekspansji. Aby wesprzeć klientów, planuje uruchomić 20 nowych regionów Oracle Cloud do końca 2020 r. (obecnie ma 16 regionów), na różnych rynkach, m.in. w Europie.