Nowym prezesem Allegro został Francois Nuyts, który dołączy do zespołu zarządzającego 1 sierpnia br.

Dotąd odpowiadał za operacje Amazona w Europie Południowej, ostatnio jako wiceprezes i dyrektor zarządzający w Hiszpanii i we Włoszech. Wcześniej od 2005 r. pełnił różne role zarządcze w tej korporacji w Anglii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Karierę zaczynał w Accenture.

Dotychczasowy prezes, Przemysław Budkowski, opuszcza firmę. Według Allegro planuje zaangażować się w inne przedsięwzięcia. Był szefem przez ostatnie 7 lat, a z największym polskim serwisem e-commerce związał się w 2009 r. Za jego kadencji Allegro przeszło transformację z serwisu aukcyjnego do platformy transakcyjnej, na której sprzedaje obecnie ponad 100 tys. firm. Na początku 2017 r. Allegro zostało przejęte przez konsorcjum trzech funduszy inwestycyjnych za ok. 13 mld zł. Doszło do dużych zmian personalnych w zarządzie firmy. Do kierownictwa dołączyło 5 nowych dyrektorów: Damian Zapłata, Grzegorz Czapski, Jakub Kłoczewiak, Maciej Biniek i John Eastick.

W ostatnim czasie Allegro poszerzało ofertę usług. W br. wprowadzono m.in. leasing. Zapowiedziano również ściślejszą kontrolę sprzedawców, aby zapobiec finalizacji transakcji poza serwisem.

"W planach mamy kilka nowych usług i produktów dla klientów i sprzedawców" - zapowiada Darren Huston, przewodniczący rady nadzorczej Allegro.